Bystřice pod Lopeníkem 173,687 55,

ředitelka: Bc. Monika Petrášová

tel.572646745, e-mail:zsbystrice@uhedu.cz

"Cesta zatoulaného jehňátka" - oslava Mezinárodního dne dětí v MŠ

7.6.2015 Oslavu dne dětí jsme letos motivovali dobroudružnou trasou zatoulané ovečky a zároveň návštěvou oveček u Mášů.


Tento rok připadla oslava dne dětí na pondělí 1. 6. 2015, my jsme se ale rozhodli dětem poskytnout program na celý týden. V rámci oslav jsme ještě zvládli popřát oslavencům k narozeninám a to Petříkovi a Toníkovi.

V pondělí nás čekala dobrodružná cesta po školní zahradě. Nejprve děti zjistily, že zvířecím maminkám se zatoulala mláďátka a tak jsme se rozhodli, že jim společně pomůžeme mláďátka najít. Koťátko si rozmotalo klubíčko a děti mu pomohly jej namotat zpět, šťěňátko se zaběhlo, a tak si děti ve dvojicích zaběhly slalom, telátko obtěžovala moucha a tak mu pomohly se jí zbavit. Kuřátku potom děti pomohly sesbírat zrníčka, housátku přinesly peří, hříbátku pomohly překonat překážky a nakonec se společně se selátkem poválely v "bahně". Jenom jehňtátko se nám nepodařilo najít.

Odměnou jim byla nejen spokojenost zvířecích maminek, ale také dětské šampaňské, bonbóny a na závěr i výborná zmrzlina. Koukněte sami jak se děti s úkoly popraly.


V úterý ráno se děti pustily do výtvarných aktivit. Jak vypadá můj kamarád? To bylo námětem malby temperovými barvami. Proběhla i společná oslava narozenin. Povídali jsme si o tom, kde všude děti svůj svátek slaví. Nechyběla diskuze o různých národnostech, zpívali jsme spoustu písniček a společně si také zatancovali. Díky pěknému počasí jsme brzy po svačince vyrazili ven a vesele si hráli na školní zahradě. Celé úterý děti všude možně hledaly ztracené jehňátko, ale jejich snaha byla bohužel neúspěšná.

Ve středu jsme konečně objevili stopy k jehňátku. Ve dvou menších skupinkách děti společně vyrazily po stopách ovčí vlny. Po cestě plnily nejrůznější úkoly, v podobě zpívání písničky o ovečce, sbírání potravy pro jehňátko, přecházení lávky a jiné. Nakonec jsme konečně našli oveččin zvoneček a společně jsme tak objevili i ovečky u Mášů. Děti ještě musely proskákat panáka a pak už je čekalo milé přivítání.

Kromě krmení oveček se děti mezi nimi prošly a také si je pohladily.  Pomazlily se i s králíčkem a zkusily si pohrabat seno. Viděly zlobivého kohouta a slepice. Paní Mášová dětem připravila k nahlédnutí kůži i zub divočáka, několik parohů a spoustu pěkných obrázků. Nakonec děti čekal poslední úkol a to hledání pokladu - nápovědou bylo, že poklad je ukryt u hlavy krokodýla.

Díky krásnému počasí nám  vyschlo v krku, proto jsme společně zahnali žízeň. Na závěr jsme si prohlédli poklad a nakonec, naplněni spoustou zážitků a spokojení, že jsme našli ztracené jehňátko jsme se vydali směr mateřská školka.

Velmi děkujeme paní Mášové za krásně připravený program, štědré občerstvení a pěkné dárky pro děti.