Bystřice pod Lopeníkem 173,687 55,

ředitelka: Bc. Monika Petrášová

tel.572646745, e-mail:zsbystrice@uhedu.cz

Den Země - Návštěva KOVO ZOO ve Starém Městě

23.4.2015 Letos jsme přijali pozvání strávit Den Země v KOVO ZOO ve Starém Městě. Děti navštívili nejen zoo, ale také pro ně byl připravena spousta soutěží a zábavy.


23. dubna jsme se vydali na dalekou cestu do Starého Města. Navštívili jsme tam místní Kovo zoo a zúčastnili jsme se zábavného programu, který byl pro děti z MŠ připraven.

Nejprve jsme navštívili nesoutěžní stanoviště nově vznikající školky ve Starém Městě. Děti měly možnost vyzkoušet si svoji obratnost a zdatnost ve sportovních disciplínách a také si procvičily angličtinu.


Poté jsme se v příjemném prostředí  posilnili svačinkou ze školky a dobrůtkami, které nabalily hodné maminky.

A pak už nás čekala spousta zábavy, dovádění, tancování a také spousta pohádkových postav.

Neprve jsme navštívili Šmoulinku a procvičili si zrakové vnímání tříděním vršků podle barvy, poté už nás čekala Červená Karkulka, které jsme pomohli uklidit les, posbírat odpadky a správně je roztřídit.

Nechyběla ani čertice se kterou jsme řádně zatopili pod kotlem. Chvíli jsme přemýšleli jestli u ní nějaké naše "Čertíky" nenechat, ale nakonec jsme je nedali.

Abychom si  na chvíli odpočinuli od soutěžení, proběhli jsme se v dřevěném bludišti, někteří se odvážili i řídit motorku :-). Na závěr soutěžení jsme ještě pomohli vodníkovi pochytat rybičky v rybníku.

Na jednom ze stanovišť nás čekalo překvapení v podobě živých zvířat - králíček a africký šnek, které jsme si mohli pohladit.

Po pořádném soutěžení a plnění úkolů, byly děti odměněny nejen spoustou dárků, ale mohly si také zatancovat. Největší odměnou pro ně ale byla možnost zaskákat si na skákacím hradě, kde ještě využily poslední zbytky sil a pořádně se vydováděly.

Při cestě ke zvířatům z kovu se nám do cesty ještě připletla indiánka u které jsme si vyzkoušeli obratnost při plnění indiánských zkoušek.

V následujících fotkách náhledněte na překrásnou zoo a velmi příjemné prostředí.

Výlet a netradiční oslava Dne Země se zdárně vydařila a my jsme se plní dojmů vraceli do školky.