Bystřice pod Lopeníkem 173,687 55,

ředitelka: Bc. Monika Petrášová

tel.572646745, e-mail:zsbystrice@uhedu.cz

MŠ na dopravním hřišti v Uherském Brodě.

22.4.2015 Po půlroce se děti opět zúčastnily výuky na dopravním hřišti. Měly možnost zopakovat si pravidla silničního provozu. Děti si procvičily nejen teoretické znalosti, ale také vše vyzkoušely v praxi při jízdě na kolech a koloběžkách. .

 

Konečně nastaly první teplé dny, a proto jsme opět vyrazili na dopravní hřiště. Děti s nabalenými batůžky očekávaly netrpělivě příjezd mikrobusu. Po nekonečném čekání konečně dorazil a my jsme natěšeně uháněli směr Uherský Brod.

Počasí nám od rána přálo, přesto bylo potřeba si nejprve zopakovat teoretické základy a pořádně se nasvačit, abychom zvládli správně řídit všechny vozidla na cvičném dopravním hřišti.

 Po deváté hodině ranní už jsme se konečně vypravili na hřiště. Každý dostal cyklistickou helmu a dle svých dovedností si vybral buď kolo bez koleček, kolo s kolečky, koloběžku nebo odrážedlo. Pak už nám nic nebránilo, abychom zúročili své vědomosti v praxi.

Děti musely nejen dodržovat správnou stranu směru jízdy, ale také reagovat na světelný signál semaforu, železničního přejezdu. Nechyběl ani kruhový objezd, či parkoviště na zaparkování kol.

Občas někdo záměrně nedodržoval pravidla. V tomto případě tento neposlušný cyklista výborně nahradil chodce, který přecházel přes křižovatku.

Před obědem jsme všichni zaparkovali kola, poděkovali oběma organizátorům a společně jsme spěchali zpět do školy.

Tímto  děkujeme oběma bratrům Hýžďalovým za péči na dopravním hřišti.