Bystřice pod Lopeníkem 173,687 55,

ředitelka: Bc. Monika Petrášová

tel.572646745, e-mail:zsbystrice@uhedu.cz

Pohádková plavba po řece Moravě a návštěva ZOO v Hodoníně (MŠ)

10.6.2015 V pondělí 8.6. 2015 se uskutečnil výlet mateřské školy. Letos jsme po několika letech opět zavítali na již osvědčenou pohádkovou plavbu v Hodoníně. Celkem se jí účastnilo 19 dětí a dvě paní učitelky. Počasí se nám vyvedlo a výlet tak proběhl velmi úspěšně.


V pondělí ráno, jen co vysvitly první paprsky sluníčka, vydali jsme se na dlouho plánovaný výlet.

Nejprve nás čekala pohádková plavba lodí. Autobus nás vyložil u přístavu, sluníčko už značně hřálo. Nalodili jsme se a poté nás přivítala královna s králem a pážetem, nechyběl ani pan kapitán. Vysvětlili nám průběh plavby a také předali pokyny k důležitému úkolu a to střežení pokladu, který jsme převáželi. Dříve než jsme vypluli, král a páže opustili loď, pak už jsme radostně vyrazili na řeku Moravu. Na břehu řeky jsme mohli také pozorovat různé pohádkové postavy.

Královna nás po cestě seznamovala s pokyny a rizikovými situacemi, jak se chovat, když nás napadnou piráti. Netrvalo dlouho a opravdu jsme byli přepadeni. Úspěšně jsme se ale  ubránili a poklad spravedlivě rozdělili. Nakonec si děti prohlédly z blízka vodníka, čarodějnici i tygra.


Po společné svačině, jsme mikrobusem přejeli k hodonínské zoo. Objednaný vláček bohužel nefungoval a tudíž jsme byli nuceni zavolat si vlastní dopravu. Za ušetřené peníze děti poté obdržely malý dáreček, v podobě plyšového zvířátka. I přesto, že zologická zahrada není příliš rozlehlá, zvířat jsme viděli hodně - opičky, různé druhy ptáků, bizony, zebry, lvy, želvy, ...Sluníčko pěkně hřálo, přesto navštěvníků v zahradě nebylo mnoho a tak jsme si procházku zologickou zahradou užili. Během procházky si děti dojedly nabalené svačinky a pak už jsme řádně unavení nasedli do autobusu. Spokojení a plní zážitků jsme uháněli zpět k maminkám.