Bystřice pod Lopeníkem 173,687 55,

ředitelka: Bc. Monika Petrášová

tel.572646745, e-mail:zsbystrice@uhedu.cz

Provoz škol od 10. 05. 2021

vytvořeno: 7.5.2021, před 3 roky v rubrice Aktuality V příloze naleznete informace MŠMT ohledně provozu všech škol a shrnutí informací pro naši MŠ a ZŠ. .

Shrnutí informací pro naši školu:

MATEŘSKÁ ŠKOLA - běžný provoz bez testování a roušek u dětí, testování zaměstnanců jedenkrát týdně a povinnost respirátorů. Dítě s příznaky  onemocnění - rýma, kašel, bolest v krku,  zarudnutí očí,  bolest břicha, průjem, zvracení, vyrážka NEMŮŽE DO MŚ !!! Budeme skutečně důslední, nařízení MŠMT je pro nás zcela závazné  a také tím chráníme ostatní děti a zaměstnance. Stav dítěte doporučujeme konzultovat s lékařem, např. také, zda je vhodné provést antigenní test. 

STRAVOVÁNÍ DĚTÍ MŚ : Běžný provoz, pokud přdem víte, že dítě do MŠ nenastoupí, zrušte mu stravování. První den náhlé absence, může být vydán oběd - vydáme jej do našich jednorázových nádob, NE do jídlonosičů. 

ZÁKLADNÍ ŠKOLA - běžná denní výuka, testování bezpříznakových žáků jednou týdně, vždy v prvním dnu jeho nástupu do školy v tom daném týdnu.Tedy, pokud žák nastoupí do školy např. v úterý, bude testován v úterý., atd..  Povinnost žáků je i nadále nosit chirurgickou roušku- nebo respirátor. Je možná výuka tělesné výchovy ve venkovních prostorách. Zaměstnanci školy se testují rovněž jednou týdně, mají povinnost nosit respirátor. Žák s příznaky onemocnění- rýma, kašel, bolest v krku,  zarudnutí očí, bolest břicha, průjem, zvracení, vyrážka- NEMŮŽE DO ZŚ !!!! Budeme skutečně důslední, pokyny MŠMT jsou pro nás zceka závazné a chráníme tím také ostatní žáky a zaměstnance školy.  Zdravotní stav žáka doporučujeme konzultovat s lékařem, např. zda je vhodné provést antigenní test. Stále se nemůžou spojovat ve výuce žáci jiných ročníků. 

 ŠKOLNÍ DRUŽINA: běžný provoz, bez možnosti spojování více ročníků.

 ŚKOLNÍ JÍDELNA: běžný provoz.Pokud není žák ve škole- zrušte obědy.  První den absence je možné odebrat oběd - bude vydán do jednorázových nádob, které máme, - NE  do jídlonosičů.