Bystřice pod Lopeníkem 173,687 55,

ředitelka: Bc. Monika Petrášová

tel.572646745, e-mail:zsbystrice@uhedu.cz

Vánoce ve školce

19.12.2014 Malé nahlédnutí na nadílku od Ježíška. Seznámení s vánočními tradicemi a následná oslava příchodu Tří králů.

Vánoce, vánoce přicházejí ...

 a neminuly ani naši školku. Společně jsem oslavily vánoce nejen zpěvem koled, ale také četbou vánočních příběhů a v neposlední řadě i ochutnávkou vánočního cukroví.

Děti měly dále možnost vyzkoušet si různé vánoční zvyky a tradice. Společně jsme rozkrajovaly jablíčko a zjišťovaly, zda budeme zdraví. Nechybělo ani pouštění lodiček, či lití olova v našem případě z bezpečnostních důvodů raději lití vosku.

Holčičky měly ale také možnost hodit si střevícem, naštěstí snad kromě toho, že některé nastoupí příští rok do ZŠ, žádná z nich školku neopustí.


 Po seznámení se zvyky už děti konečně navštívil tak dlouho očekávaný Ježíšek. Tváře se jim rozsvítili a oči nevěděly na který dárek se mají dříve dívat.

Všichni se ihned pustily do rozbalování nehledě vlevo ani vpravo. Každý dárek se musel pečlivě prozkoumat a proto se všichni vhli do her.

Po návratu z vánočních prázdnin zazněly dozvuky vánoc ještě v podobě oslavy Tří králů. Děti se dozvěděly o tom, jak to bylo s jejich příchodem k Ježíškovi a co všechno mu přinesly.