Bystřice pod Lopeníkem 173,687 55,

ředitelka: Bc. Monika Petrášová

tel.572646745, e-mail:zsbystrice@uhedu.cz

Vynášení Moreny a pozorování částečného zatmění Slunce

20.3.2015 Letošní rozloučení se zimou a vynesení Moreny proběhlo 20.3. 2015. Akce se zúčastnili všichni žáci MŠ a ZŠ za doprovodu pedagogů i příbuzných.

Ani letos jsme nemohli zapomenout na tradiční rozloučení se zimou a vynesení Moreny.

Děti ze základní školy společně s paní učitelkou J. Murárikovou vytvořily symbolickou Morenu. Pásmo básniček a písniček si zase připravily děti z mateřské školy.                                                                                                                                                      Potom už nic nebránilo, vynést a utopit Morenu v bystřickém potoku. Společně za doprovodu rodičů a ostatních příbuzných jsme Morenu vhodili do potoka vedle hřiště. Zpočátku to vypadalo, že nám po potoku neodplave, ale nakonec jsme ji společnými silami poslali na cestu vodou a za zvuku básniček Zimo, zimo táhni pryč, a jiných jsme se jí společně zbavili.

Celá akce se konala za velmi netradičního počasí. Zrovna tento den nastal přírodní úkaz a to částečné zatmění Slunce (78%). Proto jsme neváhali využít ochranných tmavých skel a dětem jsme umožnili toto zatmění pozorovat.

Pak už jsme si všichni společně mohli užívat jarní zábavy a dovádění na místním dětském hřišti.

Děkujeme všem zúčastněným.